Imperio Estate

+371 67228861

Filtrs
Ekskluzīvais nekustamā īpašuma sadarbības līgums 11.09.2001

Vēlaties izdevīgi pārdot savu nekustamo īpašumu, netērējot daudz sava laika un enerģijas? Pie kuras nekustamo īpašumu kompānijas vērsties? Varbūt pie vairākām? Bet varbūt mēģināt īpašumu tirgot pašam?

Ko Jūs teiktu par iespēju pārdot savu nekustamo īpašumu iespējami ātri, bez liekām raizēm un par augstāko šī brīža tirgus cenu? Šo iespēju piedāvā īpašuma pārdošana, noslēdzot ekskluzīvu sadarbības līgumu.

Kas ir ekskluzīvais sadarbības līgums?
Meklējot pircēju savam nekustamajam īpašumam, Jums ir vairākas izvēles – darīt to pašam, piesaistīt vienu vai vairākus uzņēmumus vai noslēgt ekskluzīvo sadarbības līgumu ar vienu, uzticamu un pieredzējušu nekustamo īpašumu kompāniju un konkrētu tās mākleri, kurš visās niansēs būs iepazinies ar īpašumu un profesionāli vadīs tā pārdošanas procesu.

Ekskluzīvais sadarbības līgums paredz:

Kādas ir nekustamā īpašuma pārdevēja priekšrocības, noslēdzot ekskluzīvo sadarbības līgumu? 
Jau pats līguma nosaukums “ekskluzīvs” pasaka priekšā, ka šis līgums piedāvā zināma mēra ekskluzivitāti un prestižu. Ekskluzivitāte ir tajā, ka pie Jūsu īpašuma pārdošanas strādās viens profesionāls mākleris, kurš pārstāvēs vienīgi Jūsu intereses un darīs visu iespējamo, lai īpašumu pārdotu iespējami ātri un iespējami izdevīgi. Eskluzīvais līgums māklerim uzliek daudz lielāku atbildību un pienākumus, nekā gadījumos, kad īpašumu tirgo vairāki mākleri. Viņš zina, ka tas, vai darījums notiks, ir atkarīgs tikai un vienīgi no viņa, koncentrē savus spēkus un uzmanību rezultāta sasniegšanai. Bet īpašniekam, lai uzzinātu paŗdošanas procesa norisi, pircēju aktivitāti un rastu iespējamos risinājumus pārdošanas procesa sekmēšanai, vajadzēs vērsties tikai pie viena māklera.

Nekustamā īpašuma reklamēšana
Noslēdzot ekskluzīvo līgumu nekustamo īpašumu kompānija paredz daudz lielāku budžetu objekta reklamēšanai, kvalitatīvai prezentēšanai, piemēram, satura izveidei vai korekcijām, fotogrāfijām vai “atvērto durvju” rīkošanai.

Pārrunas ar potenciālajiem klientiem
Mākleris, kurš būs atbildīgs par Jūsu ekskluzīvā līguma izpildi, būs profesionāls pārrunu vedējs un speciālists nozarē, kas pārzina nekustamo īpašumu tirgu, potenciālo klientu psiholoģiju, kā arī dažādas ar formalitātēm saistītas nianses, kas bieži tiek apspriestas darījuma pārrunu laikā. Līdz ar to Jūs pārstāvēs speciālists, kurš uzņemsies vadību pārrunās, kurš aizstāvēs Jūsu pozīciju un aiztaupīs lieku Jūsu laika un nervu patēriņu.

Kontakti un sadarbība ar citiem darījuma gaitā iesaistītajiem speciālistiem 
Pieredzējušiem nekustamā īpašuma speciālistiem ir izveidojusies lieliska sadarbība ar citiem uzticamiem, pārbaudītiem un zinošiem savas jomas pārstāvjiem, kuri ir iesaistīti darījuma kārtošanā, piemēram, notāri, nekustamā īpašuma vērtētāji, banku speciālisti, juristi, speciālisti valsts un pašvaldību iestādēs u.c. Šāda veida sadarbība un kontakti noteikti paātrinās darījuma norises gaitu.

Objekta prezentēšana
Jūsu uzticamais mākleris uzņemsies pilnu atbildību par objekta prezentēšanu potenciālajiem klientiem. Jums nebūs jāmēģina izbrīvēt laiks, lai tiktos ar interesentiem. Jūsu klātbūtni mākleris lūgs tikai tad, kad Jūs vēlēsieties vai kad būs atrasts īstais potenciālais klients.

Klientu plūsma un atskaites
Aģents, kurš savus pakalpojumus sniedz, balstoties uz eksluzīvo sadarbības līgumu, citīgi sekos līdz klientu pieprasījumam un interesei par Jūsu īpašumu, kā arī apkopos interesentu atsauksmes un viedokļus, nodrošinot atgriezenisko saiti, kas daudzās situācijās, to efektīvi izmantojot, var palīdzēt realizēt nekustamo īpašumu. Tāpat aģents pēc īpašnieka – klienta pieprasījuma sagatavos citas atskaites un informāciju par īpašumu, pārdošanas procesa norisi u.c.

Nekustamā īpašuma cena
Bieži vien tieši mākleri ir tie, kuri pārzina īstās nekustamo īpašumu cenas, jo cena, kas norādīta sludinājumā, vērtība, kas iegrāmatota Zemesgrāmatā var atšķirties no reālās cenas, ko par to maksā pircējs. Noslēdzot ekskluzīvo sadarbības līgumu, nekustamā īpašuma aģents noteiks īpašuma tirgus cenu un prezentējot īpašumu argumentēs to, nodrošinās šī īpašuma pārdošanu par šādu cenu, tādējādi aizstāvot pārdevēja intereses.

Māklera atlīdzība
Ekskluzīvā līguma gadījumā mākleris savu atlīdzību saņem tikai pēc tam, kad īpašums ir pārdots. Starptautiski ir pieņemts, ka atlīdzība par māklera pakalpojumiem nekustamā īpašuma realizācijas gadījumā ir 5% no pārdošanas cenas, kas ir godīga un atbilstoša samaksa darbam, kas tiek ieguldīts, lai īpašumu reklamētu, tiktos ar potenciālajiem klientiem, vestu pārrunas, nokārtotu visas formulitātes un noturētu īpašuma cenu.

Padomājiet – gadījumā, ja pats tirgosiet savu īpašumu, jūs patērēsiet, laiku, enerģiju, naudu un nervus šajā procesā, un beigu beigās potenciālais pircējs, kuru, iespējams, pārstāvēs prasmīgs mākleris, pārrunu ceļā ar Jums vienosies par būtiski lētāku darījumu un rezultātā Jūs zaudēsiet daudz vairāk nekā tad, ja Jūs uzticētu sarunu vadību un savu interešu aizstāvību profesionālim.

Der zināt
Pirms slēdzat ekskluzīvo līgumu, pārliecinies, ka nekustamo īpašumu aģents ir sertificēts, kā arī to, vai ekskluzivitātes līgumā visi nosacījumi un pienākumi ir skaidri definēti. Iesakām izvēlēties tikai vienu aģentu, ar kuru slēgt līgumu, kā arī iesakām izvairīties no beztermiņa līgumiem.